Kena: Bridge of Spirits was één van de eerste spellen die ooit exclusief voor de PS5 werd aangekondigd. In 2021 verscheen die en ook met erg sterke resultaten. Zo gaven wij de game een 9.0 voor de PS5. Nu vijf jaar later verschijnt deze prachtige game ook voor de Switch 2 en opnieuw zijn we in deze wondere wereld gedoken. En hij ziet er verrassend goed uit naast de PS5.
In Kena: Bridge of Spirits volg je het verhaal van de spiritguide Kena. Nadat je oog in oog komt met een kwaadwillende spirit kom je een verlaten dorp tegen waar een mysterieuze plant zorgt voor het verdwijnen van al het leven. Deze zogenaamde corruption zorgt ervoor dat de spirits niet hun rust kunnen vinden en dus zul je samen met kleine zware wezentjes, de Rot, die je onderweg tegenkomt stukje bij beetje de wereld van de corruption verlossen.
Kena gebruikt elementen van verschillende genres en spellen, maar combineert ze op een slimme manier. Zo zijn er puzzelelementen, verzamelobjecten, upgrades voor je acties en kun je naar hartelust de wereld ontdekken. Eén van de onderdelen die je kunt verzamelen zijn de Rot. Deze kleine zwarte wezentjes zijn de kern van de gameplay op vele manieren. Voor de Switch 2-eigenaren van het spel is er bovendien alles wat na de release is toegevoegd onderdeel van het spel. Zo heb je New Game+, Spirit Guide Trials, toegankelijkheidsfuncties en wat kleine extra’s.

Schattig, maar krachtig
De Rot zijn overal ter wereld te vinden en hoewel je je avontuur met slechts één begint, zul je al snel meerdere van deze wezentjes verzamelen. Dat levert niet alleen een groep schattige en gezellige reisgenoten op, maar maakt je ook sterker. De Rot zijn namelijk meer dan alleen speelse metgezellen die rondrennen of op objecten in de omgeving zitten. Ze spelen een essentiële rol in je groei.
Aan het begin beschik je over een lichte aanval, een zware aanval en een schild, maar naarmate je verder komt ontgrendel je nieuwe vaardigheden en upgrades. Welke verbeteringen je kunt uitvoeren, hangt direct samen met het aantal Rot dat je hebt verzameld. Hoe meer je er vindt, hoe groter je potentieel wordt.
Om vaardigheden te upgraden heb je karma nodig. Dit verdien je onder andere door de Rot te voeden of door de wereld te herstellen, bijvoorbeeld door beelden rechtop te zetten. Sommige upgrades zijn eenvoudig, zoals een sterker schild, terwijl andere je compleet nieuwe aanvallen geven, zoals de Rot Hammer of een krachtige luchtaanval. Door de relatief korte speelduur is het upgradesysteem niet enorm uitgebreid, maar het biedt meer dan genoeg variatie.
Moeilijker dan je denkt
Kena oogt op het eerste gezicht als een toegankelijk en misschien zelfs kinderlijk spel door de schattige visuele stijl. Toch blijkt al snel dat dit absoluut niet het geval is. De game heeft namelijk een verrassend uitdagende moeilijkheidsgraad.Niet alleen kunnen puzzels je flink laten nadenken, ook gevechten vereisen meer dan simpelweg aanvallen. Je zult moeten leren verdedigen, ontwijken en je speciale vaardigheden strategisch inzetten om te overleven. Zonder die aanpak kom je echt niet ver.

Kwaliteit boven kwantiteit
Als geheel is Kena een relatief korte game, zeker wanneer je je niet richt op extra missies en verzamelobjecten. Neem je echter de tijd om alles te ontdekken en de wereld volledig te verkennen, dan haal je er aanzienlijk meer speeluren uit.
Het spel nodigt uit om te verdwalen in de prachtig vormgegeven gebieden die je hebt gezuiverd van corruptie. In combinatie met de indrukwekkende soundtrack ontstaat een sfeer die je volledig opslokt. Juist door die consistente kwaliteit voelt de kortere speelduur nergens als een gemis.
Uitstekende port
Hoewel we de game al op de PS5 hebben gespeeld jaren geleden zijn we onder de indruk van de versie op de Switch 2. Zo is de framerate stabiel, al is het natuurlijk lager dan op de PS5. Zo heb je hier 30 fps in het spel en ligt de resolutie ook wat lager. Toch hoef je als speler niet bang te zijn dat de ervaring echt inferieur is. De ervaring blijft ook met deze instellingen behouden.
Mocht je een andere versie al eens hebben gespeeld is er niet echt een reden om deze nogmaals te kopen, maar als gloednieuwe speler heeft deze doordat je hem onderweg kunt spelen ook wel echt goede pluspunten. Daarnaast is de game te koop voor € 39,99 waardoor je ook een relatief goedkopere game kunt toevoegen aan je bibliotheek. Het is hoe dan ook een aanrader. Hopelijk komt het vervolg uiteindelijk ook naar de Switch 2.
.

![[Review] Marathon – komt tot zijn recht met vrienden](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/Marathon_Standard_Keyart_16x9_EN-1-238x178.jpg)
![[Review] Death Stranding 2 PC – uitstekende port](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/image-200-238x178.png)
![[Review] Nioh 3 – de beste Nioh tot nu toe](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/image-256-238x178.png)
![[Review] Avatar: Frontiers of Pandora – From the Ashes](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/AFOP_From_the_Ashes_Key-Art_Main_230925_6PMCET-scaled.jpg)
![[Review] Octopath Traveler 0 – haalt het niveau niet](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/image-245-238x178.png)



