Home Nieuws Sport Nieuws Nederlandse hockeysters overtuigen tegen Duitsland op EK

Nederlandse hockeysters overtuigen tegen Duitsland op EK

© EHF

De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede wedstrijd op het EK gewonnen. In Mönchengladbach versloegen ze Duitsland overtuigend met 5-1, na een bliksemstart.

Waar Oranje in de openingswedstrijd nog met moeite Ierland wist te verslaan (2-0), liet de ploeg van bondscoach Paul van Ass tegen Duitsland een veel sterker optreden zien. Binnen dertien minuten stond het al 3-0. Moes opende de score al na 34 seconden, waarna ook Matla en aanvoerder Sanders – die haar 150e interland speelde – het net wisten te vinden.

In het tweede kwart kwam Duitsland (de nummer 6 van de wereld) terug via een strafcorner, maar Sanders herstelde al snel de ruime voorsprong. Na rust deed Oranje het iets rustiger aan, al wist Veen nog een doelpunt mee te pakken. Nederland, de huidige nummer 1 van de wereld, gaf de overwinning niet meer uit handen.

© EHF