Home Nieuws Sport Nieuws Sven Nieuwpoort langer bij Excelsior Rotterdam

Sven Nieuwpoort langer bij Excelsior Rotterdam

sven Nieuwpoort © Excelsior Rotterdam

Sven Nieuwpoort heeft bij Excelsior Rotterdam zijn handtekening gezet onder een nieuw contract. De ervaren verdediger blijft onze club de komende twee jaar trouw. Nieuwpoort kwam in 2021 naar Kralingen en speelde in twee seizoenen ruim 60 wedstrijden in het shirt van Excelsior Rotterdam.

Ervaring
Technisch manager Niels van Duinen: ,,Met zijn ervaring is Sven een belangrijke schakel in ons team. Hij heeft ruim 300 wedstrijden in het betaalde voetbal achter zijn naam staan en is daarmee een van de meest ervaren spelers in onze selectie. Hij is daardoor niet alleen als centrale verdediger belangrijk voor ons, maar speelt ook een belangrijke rol binnen de groep. Daarom zijn wij blij dat hij zijn contract met twee jaar heeft verlengd.’’

Heerlijk werken
,,Voor mij was dit geen lastige keuze’’, stelt Sven Nieuwpoort zelf. ,,Ik heb het de afgelopen twee jaar prima naar mijn zin gehad bij Excelsior. De club past bij mij en andersom blijkbaar ook, want Excelsior wilde graag verder. Ik vind het heerlijk werken hier met iedereen. De club is ambitieus en professioneel, maar ook realistisch. Ik hoefde er dan ook niet lang over na te denken om hier nog twee jaar door te gaan.’’

rots
Bij zijn komst in 2021 sprak hij de ambitie uit met Excelsior te willen promoveren. Eerder lukte hem dat met Go Ahead Eagles, De Graafschap en SC Cambuur. Ook in Kralingen had hij succes, want via de play-offs promoveerde Excelsior in 2022 naar de Eredivisie: ,,Dat was prachtig en ook op het hoogste niveau hadden we een mooi seizoen. Als je je als Excelsior zonder play-offs te hoeven spelen, weet te handhaven, is dat een goede prestatie waar we met z’n allen trots op mogen zijn.’’

Helpen
Met zijn 30 jaar en meer dan 300 wedstrijden achter zijn naam is Nieuwpoort zoals gezegd een van de meest ervaren spelers in de selectie van Excelsior. ,,Natuurlijk probeer ik de jonge spelers te helpen, dat vind ik ook leuk om te doen. Maar ik heb ook zelf nog steeds veel plezier in het spelletje. Op dit moment is nog niet te zeggen hoe de groep eruit gaat zien, maar dat was in de afgelopen twee jaar niet anders. We hebben twee prachtige jaren meegemaakt met promotie en handhaving en ik heb er alle vertrouwen in dat we ook nu weer een mooi seizoen gaan beleven.’’

Handhaven
Sven Nieuwpoort werd opgeleid bij Ajax en speelde daarna onder meer voor Almere City FC, Go Ahead Eagles, De Graafschap en SC Cambuur. Vooruitkijkend naar het nieuwe seizoen belooft het volgens hem vooral weer spannend te worden: ,,De doelstelling van ons is helder: wij willen ons opnieuw handhaven in de Eredivisie. Afgelopen seizoen heeft aangetoond dat er gekke dingen kunnen gebeuren, kijk naar de degradatie van FC Groningen en de promotie van Almere City FC. Vooraf valt niet te voorspellen wat er gaat gebeuren en dat maakt de Eredivisie ook zo leuk.’’

Bron en foto © Excelsior Rotterdam