Op pi-dag, maandag 14 maart 2022, organiseren hoogleraar wetenschapscommunicatie Ionica Smeets en New Scientist-hoofdredacteur Jim Jansen voor het eerst het Gala van Wetenschap en Samenleving.
Op de geboortedag van Albert Einstein, en tevens de dag dat Stephen Hawking overleed, laten we zien welke invloed de Nederlandse wetenschap heeft op uw leven en de maatschappij.
European City of Science
In Leiden wordt u in één avond bijgepraat door o.a. viroloog Marion Koopmans, minister Robbert Dijkgraaf en Nobelprijswinnaar Ben Feringa. De feestelijke avond laat zien welke impact Nederlandse wetenschap heeft op de samenleving. Plaats van handeling is de Stadsgehoorzaal in Leiden, de stad die in 2022 is uitgeroepen tot European City of Science.
Verbinding met de samenleving
Ionica Smeets: ‘Dit gala is wat mij betreft echt een viering van wetenschappers die zich inzetten om die verbinding met de samenleving aan te gaan. Het gaat over veel meer dan alleen kennis overdragen. We willen laten zien hoe je vanuit verschillende onderwerpen – van wiskunde tot psychologie – en op verschillende manieren, met de samenleving kunt communiceren.’
Tijdens de avond nemen verschillende topwetenschappers op de meest uiteenlopende manieren het woord en vertellen zij hoe ze wetenschappelijk hoogwaardig onderzoek combineren met een bijzondere maatschappelijke waarde.
‘Academisch hart Leiden klopt het hardst’
Jim Jansen: ‘Al tien jaar lang vieren we de Nederlandse wetenschap tijdens het Gala van de wetenschap in Amsterdam. We zijn blij dat we dat nu in Leiden mogen doen, de stad die het hele jaar in het teken staat van kennis en kunde. In Leiden klopt het academische hart nog harder dan in steden als Amsterdam, Groningen of Utrecht. Dat was al zo in de tijd dat Albert Einstein hier rondliep en dat is anno 2022 nog steeds zo.’
Line-up bekend
- Marion Koopmans – Viroloog @ Erasmus MC Rotterdam
- Robbert Dijkgraaf – Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
- Ben Feringa – Hoogleraar organische chemie @ Rijksuniversiteit Groningen
- Ionica Smeets – Hoogleraar wetenschapscommunicatie @ Universiteit Leiden
- Barbara Braams – Cognitief neurowetenschapper @ Vrije Universiteit Amsterdam
- Jet Bussemaker – Hoogleraar Wetenschap, beleid en impact @ Universiteit Leiden
- Julia Cramer – Quantumexpert @ Universiteit Leiden
- Margriet van der Heijden – Hoogleraar Wetenschapscommunicatie @ Technische Universiteit Eindhoven
- Margie Topp – Lector Kunststoftechnologie @ Hogeschool Windesheim
- Sandjai Bhulai – Hoogleraar Bedrijfsanalyse @ Vrije Universiteit Amsterdam
- Koos Biesmeijer – Wetenschappelijk directeur @ Naturalis Biodiversity Center
- Hans Henseler – Lector Digital Forensics & E-Discovery @ Hogeschool Leiden
- Rob van der Mei – Wiskundige @ CWI en Vrije Universiteit Amsterdam
- Reint Jan Renes – Lector Psychologie voor een Duurzame stad @ Hogeschool van Amsterdam
- Claes de Vreese – Hoogleraar AI en maatschappij @ Universiteit van Amsterdam
- Ivo van Vulpen – Hoogleraar Wetenschapscommunicatie @ Universiteit van Amsterdam
Praktische informatie
Waar: Stadsgehoorzaal Leiden
Datum: 14 maart 2022
Tijd: 19:30 – 23:00
www.galavanwetenschapensamenleving.nl
Bron en foto: ©New Scientist