Home 112 Nieuws Vier mannen veroordeeld voor zwaar illegaal vuurwerk

Vier mannen veroordeeld voor zwaar illegaal vuurwerk

Vuurwerk © PlanetZone Media

Den Haag, In Nederland gebeuren steeds vaker explosies bij huizen, bedrijven en overheidsgebouwen. Vaak wordt zwaar vuurwerk gebruikt om iemand bang te maken, onder druk te zetten of om wraak te nemen.

Vrijdag stonden in Den Haag vier mannen terecht voor het bezit en de verkoop van zwaar illegaal vuurwerk. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste werkstraffen en gevangenisstraffen.

De verdachten werden opgepakt tijdens een speciale actieweek in mei. In die week gebruikten politie en justitie nep-aankopen om verdachten op te sporen. In totaal werden zeven mensen gearresteerd en bijna 350 kilo explosief vuurwerk in beslag genomen, waaronder 750 cobra’s en 100 shells van verschillende maten. Vier verdachten verschenen vrijdag voor de rechter.

Twee 23-jarige mannen uit Hoofddorp en Winkel hadden 150 cobra’s in bezit en verhandelden die. Ze gaven aan spijt te hebben en zeiden niet te hebben geweten hoe gevaarlijk het vuurwerk is. Een cobra heeft net zoveel kracht als een handgranaat.

Bij de man uit Hoofddorp werd thuis ook veel illegaal vuurwerk gevonden: 300 stuks knalvuurwerk, 7,4 kilo enkelschotsbuizen en een zelfgemaakt pakket van 7 shells die aan elkaar zaten. De officier van justitie zei dat dit vuurwerk erg gevaarlijk is. Als één stuk ontploft, kan de hele partij mee-ontploffen.

De rechter legde de man uit Hoofddorp een werkstraf van 300 uur op en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 4 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De man uit Winkel kreeg een werkstraf van 200 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar.

Twee andere mannen van 30 jaar, uit Rotterdam en Berkel en Rodenrijs, hadden ook zwaar vuurwerk in bezit. De man uit Rotterdam kreeg 120 uur werkstraf en 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De man uit Berkel en Rodenrijs kreeg 150 uur werkstraf en 2 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf.

© OM Rechtbank