Home Reviews Previews We Were Here Tomorrow

[Preview] We Were Here Tomorrow

Er zijn niet veel Nederlandse game franchises die ik echt volg, maar de We Were Here-franchise van Total Mayhem Games is één van mijn favorieten. De co-op games zijn echt gebouwd op asymetrische gameplay, samenwerken en goede communicatie. Met beide spelers een totaal andere kijk op de gamewereld zijn er zeker boeiende puzzels te maken en dat lukt ze al meerdere games. Mijn eerste ervaring met Tomorrow was ook weer uitstekend.

Tijdens de demo speelde ik met een ontwikkelaar in een soort laboratorium gevuld met sci-fi-spullen. Na verschillende mystieke werelden gaan we nu namelijk echt de technologiekant op. Na een beetje de omgeving te verkennen kwamen we erachter (de dev wist dit natuurlijk al) dat een bepaalde hendel een krimpmachine opende. Hierdoor kon één van ons kleiner worden en begonnen de puzzels.

De bedoeling voor ons was namelijk een deur openen, maar daarvoor zijn er meerdere puzzels om op te lossen voor dat punt bereikt wordt. In mijn beperkte tijd met het spel waren dat ongeveer drie puzzels. Het leuke was dat dit meteen al erg diverse puzzels waren om op te lossen. Zo moesten we voor de eerste een elektronisch circuit voltooien. Hiervoor moest de kleine speler het pad volgen en geleiders in de juiste plekken zetten. Iedere geleider met een eigen abstract icoon en elke plek gemarkeerd met vier schroeven in verschillende vormen. Door te communiceren konden we deze snel oplossen.

Ook de tweede en derde puzzels waren leuke ervaringen, waar je goed moet opletten op je omgevingen. Zowel de kleine speler als de grote speler hebben toegang tot andere informatie. De enige manier om te communiceren is natuurlijk door de ondertussen bekende walkie talkie. Hier merkte ik wel een klein beetje irritatie. De kleine speler klinkt namelijk alsof het een chipmunk is. Zeker met gamescom maakt dat het soms hard om de ander te verstaan. Al kan dat natuurlijk in een rustige omgeving veel beter gaan.

Goed ook om te weten is dat de game dus niet alleen goed speelt, maar ook toegankelijk is voor nieuwkomers. Er zullen verwijzingen naar oude games te vinden zijn, maar die zijn niet van belang om de game goed te kunnen spelen. Hoe dan ook kijk ik enorm uit naar dit spel.