Home Uncategorized ROG Republic of Gamers zet in op de echte premium en aanpasbare...

ROG Republic of Gamers zet in op de echte premium en aanpasbare producten tijdens gamescom

Gaming is divers. Als je een blik werpt op een producttype word je overspoeld met keuze. ROG Republic of Gamers doet dat niet anders. Op gamescom kon ik een blik werpen op hun toekomstige producten. Veel is echt voor de hardcore gamer, maar daarnaast ook wat uitstekende samenwerkingen. In dit artikel licht ik wat producten die indruk hebben gemaakt uit.

ROG Xbox ALLY X20 brengt OLED naar de handheld voor een hoge prijs

Vorig jaar verschenen de ROG XBOX ALLY en XBOX ALLY X. De handhelds die in samenwerking met XBOX waren gemaakt, zijn goed ontvangen door de consument, maar krijgt nu al een verbeterde versie. De X20 is een uniek model wat ter ere van de 20ste verjaardag van ROG wordt uitgebracht. Met een doorzichtige shell voor een nostalgie naar een andere generatie is er meer verandert aan het product. Zo is het scherm een stuk helderder. Deze is van 500 nits naar 1400 nits gegaan. Daarnaast is het een OLED-scherm die ook net een stukje groter is. Wel blijft de batterij hetzelfde. Echter, de performance moet ongeveer gelijk blijven door wat betere internals zoals een verbeterde koeling.

Ik moet zeggen het scherm zag er prachtig uit en heeft meteen een minpunt van mij opgelost met het origineel. Er komt alleen een groot nadeel bij kijken. Het product komt alleen in een speciale bundel met een AR bril. Hiervoor moet je dus in één klap € 2.599,- neerleggen. Dit is niet in ieder land het geval, maar wel voor Nederland. Dit is op het moment ook de enige manier voor de AR bril in Nederland te krijgen.

Eén dock voor alles

Docks komen ondertussen in alle vormen en maten, maar weinig met de hoeveelheid opties als de ROG 260W Gaming Charger Dock. Dit product is een krachtige dock voor al je spullen. Zo kun je tegelijk twee laptops aansluiten op het product, maar ook beeld doorgeven naar schermen. Met maximaal 140W op een enkele port kun je de meeste producten er wel op aansluiten.

Verder heeft die ondersteuning voor HDMI 2.1, USB-C en USB-A. Voor signalen naar schermen kun je ook praktisch alle schermen gerust aansluiten. Zo kan die 8k@30Hz aan, maar ook 4k@144Hz. Compleet met ondersteuning voor VRR, HDR en ALLM (auto low latency mode).

Het nuttigste is misschien nog wel een handig klein schermpje en een draai knop om instellingen te controlleren en aan te passen. Denk aan de krachtverdeling tussen poorten. Of juist dat je hem stiller wilt hebben.

Schermen die indrukwekkend zijn

Ook een aantal monitoren waren zeer indrukwekkend. Waar ik vorig jaar dacht dat een scherm met 720Hz indrukkwekkend was, dit jaar gooien ze daar nog wat keuzestress bovenop. Zoals de ROG Swift OLED PG259QWS ACE. Dit scherm heeft hele precieze sensoren die de hoek en hoogte van je scherm kan meten. Hierdoor kun je als speler makkelijk je favoriete kijkhoek terugkrijgen, ookal heb je het product verplaatst of gebruik je een keer een ander model. Daarnaast heeft deze ook 720Hz ondersteuning en natuurlijk onderdelen als HDR. Het scherm is wel “maar” FHD.

Daarnaast zijn er nog Triple Mode schermen die ondersteuning hebben voor drie resoluties. Zo heeft de XG27ACNS ondersteuning voor QHD, FHD en HD resoluties. Afhankelijk van je resolutie zal je maximale refreshrate anders worden. Zoals wat ik vorig jaar ook al kon ervaren. Alleen dit jaar gaat het verder. Op HD kun je namelijk 920Hz bereiken, op FHD 620Hz en op QHD 475Hz.

Een ander scherm, de XG27UCMG, heeft ondersteuning voor 4K met 240Hz, QHD met 400Hz en FHD met 480Hz. Dit zijn enorme getallen die voor de meeste gamers niet veel uitmaken, maar voor de echte pro’s die spellen als de klassieke counter strike spelen kan het een wereld van verschil geven.

Verder hadden ze erg gave producten zoals een GPU met Onimusha thema, nieuwe muizen (de Gladius IV Ace en Spatha X 65K), een controller, een soundbar voor een pc setup en een gloednieuw toetsenbord. Er was te veel om te zien en er zit zeker wel wat bij voor ieder type gamer, maar de bijzonderste producten waren zeker in de hogere klasse. Dus mocht je nieuwe producten zoeken zou ik zeker even naar ROG kijken. Ze hebben met 20 jaar in elk geval ruim ervaring opgedaan en de producten die ik van hun heb gebruikt zijn uitstekend.