Home Nieuws TV Nieuws Extra dag, extra spanning: De Bondgenoten nu ook op zaterdag

Extra dag, extra spanning: De Bondgenoten nu ook op zaterdag

Jan Versteegh Foto: © William Rutten

Goed nieuws voor fans van De Bondgenoten: vanaf 6 december 2025 is het populaire realityprogramma niet vijf, maar zes dagen per week te volgen. Vanaf dan is de serie ook elke zaterdag om 19.30 uur te zien op SBS6.

In De Bondgenoten draait alles om strategie, samenwerking, vriendschap en soms ook verraad. Zestien deelnemers wonen samen in een loods en worden verdeeld over vier teams: de Gieren, de Slangen, de Haaien en de Vossen. Elke maand strijden de teams voor een hoofdprijs van 100.000 euro, waarbij fysieke uitdagingen, kennisopdrachten en geheime strategieën centraal staan. Wie de meeste punten verzamelt, bereikt de Knockout-fase, terwijl het winnende team uiteindelijk door mag naar de finale. Daar strijden de deelnemers om de grote prijs, terwijl het slechtst presterende team een deelnemer verliest en de teams opnieuw worden gevormd. Elke cyclus zit vol verrassingen en onverwachte wendingen. De grote vraag blijft: wie vormt de ultieme alliantie?

Bij de start van de nieuwe cyclus wordt een vijfde team geïntroduceerd. Naast de Gieren, Slangen, Haaien en Vossen doet nu ook de Ratten mee. Meer deelnemers betekent meer rivaliteit en nog meer strijd om de ton.

Sinds de première in 2023 heeft De Bondgenoten zich ontwikkeld tot een van de populairste programma’s van SBS6. Met inmiddels 536 afleveringen heeft het programma een grote en trouwe fanbase opgebouwd. Afgelopen zomer maakte De Bondgenoten bovendien de stap naar een tijdelijke primetime-plek, tussen 20.00 en 21.30 uur, en ook daar scoorde het programma hoge kijkcijfers met een gemiddeld marktaandeel van 15 procent, ruim boven het zendergemiddelde.

Foto: © William Rutten