PSV heeft zijn eerste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League slecht afgesloten. In het Philips Stadion verloor de ploeg met 3-1 van het Belgische Union Sint-Gillis – een valse start tegen op papier de minst sterke tegenstander in de poule.
De Eindhovenaren begonnen nog redelijk aan de wedstrijd. Van Bommel gaf Saibari al vroeg een goede kans en even later raakte een andere nieuwkomer met een hard schot de lat. Toch sloeg het noodlot al snel toe: in de negende minuut veroorzaakte Pepi een strafschop, die koelbloedig werd benut door David.
Union bleef gevaarlijk, en opnieuw balverlies van Pepi leidde de tweede treffer in. El Hadj onderschepte de bal, slalomde door de verdediging van PSV en liet doelman Kovář kansloos met een knap schot.
Na rust greep trainer Peter Bosz in met twee wissels: Salah-Eddine en Til kwamen in het veld. Til vond kort daarna Saibari bij de tweede paal, maar diens poging ging glijdend over het doel van Scherpen.
De meeste aanvallen van PSV kwamen echter niet ver: veel passes werden onderschept door het goed georganiseerde Belgische team, dat PSV op het middenveld vaak vastzette.
Tot overmaat van ramp raakte invaller Boadu geblesseerd en moest hij al na zeven minuten naar de kant. Niet lang daarna tekende Mac Allister voor de 0-3. In de slotfase redde Van Bommel nog de eer met een intikker, maar daarmee was de nederlaag niet minder pijnlijk.
PSV – UNION ST. GILLIS 1-3
0-1 David (9/pen)
0-2 Ait El Hadj (39)
0-3 Mac Allister (81)
1-3 v. Bommel (98)
Toeschouwers: 35.000
PSV: Kovár,Dest,Flamingo,Obispo(Salah-Eddine/46),Gasiorowski,Schouten (Til/46),Saibari (Wanner/74),Veerman,
Perisic,Pepi (Boadu/74,Man/80), v.Bommel
UNION ST.GILLIS: Scherpen,Khalaili,Mac Allister,Burgess,Leysen, Ait El Hadj (v.d.Perre/75),Zorgane,
Rasmussen,Rodríguez (Schoofs/88),David (Giger/67),Niang
© UEFA