
Max Verstappen blijft ook de komende jaren verbonden aan Oracle Red Bull Racing. De Nederlandse Formule 1-coureur heeft zijn contract bij het team verlengd en zal daardoor in ieder geval tot het einde van het seizoen 2030 voor Red Bull Racing uitkomen.
Verstappen maakt al sinds 2014 deel uit van het Red Bull-programma. In 2016 kreeg hij zijn kans bij het Formule 1-team en die gelegenheid greep hij direct met beide handen aan. Bij zijn debuut voor Red Bull won hij de Grand Prix van Spanje.
Sindsdien groeide Verstappen uit tot een van de belangrijkste gezichten binnen het team. Samen met Red Bull veroverde hij inmiddels vier wereldtitels bij de coureurs. Daarnaast werd Red Bull twee keer wereldkampioen bij de constructeurs. Verstappen staat bovendien op 71 overwinningen in Grands Prix.
Met de contractverlenging slaan Verstappen en Red Bull opnieuw voor meerdere jaren de handen ineen. De Nederlander begint daarmee aan een volgende periode binnen een samenwerking die inmiddels een groot deel van zijn Formule 1-carrière omvat.
Red Bull vol vertrouwen in Verstappen
Laurent Mekies, de teambaas en CEO van Oracle Red Bull Racing, is vanzelfsprekend blij dat Verstappen voor het team behouden blijft. Volgens Mekies is de Nederlander van grote betekenis geweest voor de ontwikkeling en successen van Red Bull in de Formule 1.
Mekies benadrukt dat de samenwerking door de jaren heen alleen maar sterker is geworden. Het vertrouwen tussen Verstappen en het team vormt volgens hem een belangrijke basis voor de toekomst. Red Bull wil de komende jaren opnieuw meedoen om de belangrijkste prijzen en ziet Verstappen daarbij als een centraal onderdeel van de plannen.
“We zijn nog niet klaar”, liet Mekies weten. Volgens de teambaas wachten Verstappen en Red Bull nog nieuwe overwinningen en mijlpalen. De ambities binnen het team zijn volgens hem dan ook onverminderd groot.
Verstappen: ‘Het team voelt als een tweede familie’
Ook Verstappen zelf is tevreden met de nieuwe overeenkomst. De wereldkampioen geeft aan dat hij vertrouwen heeft in de mensen binnen Red Bull en enthousiast is over de toekomst.
Volgens de Nederlander voelt Red Bull inmiddels als een tweede familie. Hij kijkt met veel plezier terug op de successen die hij samen met het team heeft behaald, waaronder zijn vier wereldtitels.
Verstappen is daarnaast positief over de samenwerking met Mekies, die inmiddels ruim een jaar de leiding heeft binnen het team. De Nederlander zegt vertrouwen te hebben in de visie die de teambaas voor ogen heeft.
Het doel blijft volgens Verstappen duidelijk: terugkeren naar de absolute top, races winnen en opnieuw strijden om wereldkampioenschappen.
Aankondiging tijdens Grand Prix van Nederland
De contractverlenging wordt bekendgemaakt tijdens het raceweekend van de Grand Prix van Nederland op Circuit Zandvoort. Voor Verstappen heeft dat extra betekenis, aangezien de Nederlandse Grand Prix volgens de huidige kalender de laatste editie op Zandvoort is.
De Red Bull-coureur hoopt daarom tijdens de laatste race in Nederland iets bijzonders te kunnen laten zien aan de Nederlandse fans.
De komende jaren staan voor Red Bull bovendien in het teken van een belangrijke technische ontwikkeling. Red Bull Ford Powertrains is begonnen als eigen motorleverancier in de Formule 1. Tegelijkertijd wordt verder geïnvesteerd in de technische faciliteiten en infrastructuur van het team.
Met Verstappen tot en met 2030 aan boord wil Red Bull Racing bouwen aan een nieuwe succesvolle periode in de Formule 1.








