Home Nieuws Sport Nieuws Jess Thorup keert terug als hoofdtrainer van KRC Genk

Jess Thorup keert terug als hoofdtrainer van KRC Genk

Jess Thorup @ KRC Genk

KRC Genk heeft Jess Thorup aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Deense oefenmeester volgt Nicky Hayen op en keert daarmee terug naar de club waar hij in het seizoen 2020/2021 al eerder werkzaam was. Thorup heeft een contract ondertekend dat loopt tot de zomer van 2029.

Met de komst van Thorup wil Genk opnieuw meedoen om de prijzen in België. Volgens Head of Football Dimitri de Condé haalt de club een ervaren trainer binnen met een duidelijke voetbalvisie. Hij wijst erop dat Thorup de club en de Belgische competitie goed kent en bovendien weet wat er nodig is om succesvol te zijn. De afgelopen maanden heeft Genk veel geïnvesteerd in de begeleiding van de spelersgroep en ziet de club in Thorup de ideale trainer om daarop voort te bouwen.

Hoewel er concrete belangstelling was vanuit de Engelse Championship, koos Thorup bewust voor een terugkeer naar Genk. Volgens de Deen is KRC Genk een ambitieuze topclub met uitstekende faciliteiten, een sterke selectie en een professionele organisatie. Hij kijkt er dan ook naar uit om samen met de spelers, staf en supporters verder te bouwen aan de toekomst van de club.

Thorup was eerder slechts korte tijd werkzaam in Genk. Tijdens de coronaperiode besloot hij terug te keren naar zijn thuisland om trainer te worden van FC Kopenhagen. Volgens de coach was dat destijds zowel privé als sportief de juiste keuze. Inmiddels is de situatie veranderd en ziet hij dat Genk de afgelopen jaren grote stappen heeft gezet. Daarbij noemt hij onder meer de verdere professionalisering van de club en de komst van het nieuwe H.Essers Training Center, dat de selectie optimale trainingsmogelijkheden moet bieden.

De Deense trainer brengt een schat aan ervaring mee naar Limburg. Na zijn eerste periode bij Genk werkte hij onder meer bij FC Augsburg in de Bundesliga. Daarvoor werd hij landskampioen van Denemarken met zowel FC Midtjylland als FC Kopenhagen. Afgelopen seizoen wist hij bovendien de Supercup te winnen met het Egyptische Al Ahly FC.

Ook in België heeft Thorup al een uitstekend visitekaartje afgegeven. Voordat hij in 2020 trainer werd van Genk, leidde hij AA Gent naar een tweede plaats in de Belgische competitie. Hij staat bekend om zijn aanvallende speelstijl, een manier van voetballen die goed aansluit bij de filosofie van KRC Genk. Met zijn terugkeer hopen de Genkenaren opnieuw een succesvolle periode in te luiden.

Foto © KRC Genk