
Go Ahead Eagles is het nieuwe Eredivisieseizoen, dat vanaf dit jaar officieel de naam VriendenLoterij Eredivisie draagt, begonnen met een zwaarbevochten punt. In een enerverend duel in Sittard eindigde de openingswedstrijd tegen Fortuna Sittard in 2-2, dankzij een late gelijkmaker van verdediger Nauber in de 94ste minuut.

De eerste treffer van het nieuwe seizoen kwam op naam van Fortuna-verdediger Adewoye, die na een klein half uur de bal ongelukkig in eigen doel werkte. Vlak voor rust trok zomeraanwinst Brittijn de stand weer gelijk namens de thuisploeg.
Na de pauze hield Eagles-doelman De Busser zijn ploeg knap op de been met twee cruciale reddingen. Fortuna voerde de druk verder op nadat Twigt met rood van het veld werd gestuurd. Die druk resulteerde in een treffer van invaller Tunjic, die de Limburgers op voorsprong zette.
Toch wist Go Ahead in de slotseconden alsnog een nederlaag te voorkomen. Nauber zorgde in de dying seconds voor de 2-2, waardoor de ploeg uit Deventer met een punt terug naar huis keert.

Fortuna Sittard – Go Ahead Eagles 2 -2
0-1 Adewoye (29/ed)
1-1 Brittijn (45+1)
2-1 Tunjic (85)
2-2 Nauber (90+4)
Toeschouwers: 8.872
Opstellingen:
Fortuna Sittard: Branderhorst,Pinto (Tunjic/77),Adewoye (Márquez/77), Hubner,Dahlhaus,Fosso,Brittijn,Michut (Schenkhuizen/90),Limnios,Gladon, Peterson (Aïko/77)
Go Ahead Eagles: De Busser,Deijl, Nauber,Kramer,James,Margaret (Pettersson/46,Dirksen/69),Twigt, Edvardsen (Meulensteen/69),Linthorst (Stokkers/86),Suray (Salah Rahmouni/ 57),Smit

© PlanetZone Media