Home Nieuws Sport Nieuws Go Ahead Eagles en PAOK Saloniki houden elkaar in evenwicht in oefenduel...

Go Ahead Eagles en PAOK Saloniki houden elkaar in evenwicht in oefenduel van 120 minuten

© PlanetZone Media

Go Ahead Eagles is het oefenduel tegen het Griekse PAOK Saloniki voortvarend begonnen. In een wedstrijd die werd opgedeeld in twee helften van elk 60 minuten, kwam de ploeg van trainer Melvin Boel al vroeg op voorsprong. Jakob Breum zette met een fraaie pass met de buitenkant van zijn voet Oliver Antman vrij achter de verdediging. Zonder de bal aan te nemen leverde de Finse buitenspeler een loepzuivere voorzet af, die door Victor Edvardsen met links beheerst werd binnengeschoten: 1-0.

Lang konden de Deventenaren echter niet van die voorsprong genieten. PAOK profiteerde al snel van slordig balverlies achterin bij de Eagles. Aanvaller Giannis Konstantelias strafte het genadeloos af en tekende voor de gelijkmaker. Kort daarna liet Go Ahead opnieuw van zich horen. Richonell Margaret was dicht bij de 2-1 met een hakje, waarna Edvardsen in de rebound nog de binnenkant van de paal raakte. De bal werd uiteindelijk uit de doelmond weggewerkt.

© PlanetZone Media

Vanaf het tweede kwartier namen de Grieken het initiatief over. Binnen zeven minuten draaide PAOK de achterstand om in een voorsprong. De ervaren verdediger Dejan Lovren stond bij een hoekschop op de juiste plek bij de tweede paal en tikte de 2-1 binnen. Nauwelijks twee minuten later lag ook de 3-1 al in het net na een snelle aanval van PAOK, waarmee de ploeg uit Thessaloniki de controle stevig in handen nam.

Toch gaf Go Ahead zich niet gewonnen. In de 45e minuut brachten de Eagles onder meer Thibo Baeten en Calvin Twigt in het veld. Die laatste had slechts enkele seconden nodig om zich te laten gelden. Met een verwoestend schot vanaf de rand van het strafschopgebied schoot hij de bal in de kruising en bracht zijn ploeg weer terug in de wedstrijd: 3-2. Dit bleek ook het laatste doelpunt van de eerste zestig minuten.

In de tweede helft verscheen een grotendeels gewijzigd elftal aan de aftrap namens Go Ahead. Onder meer Luca Plogmann, Mats Deijl en Milan Smit kwamen binnen de lijnen. PAOK begon sterk met een kans voor Andrija Zivkovic, maar doelman Plogmann hield zijn doel knap schoon met een redding in de korte hoek.

© PlanetZone Media

Een kwartier later voerde Boel opnieuw een serie wissels door. De verse krachten brachten direct nieuw elan. Oskar Sivertsen draaide de bal fraai richting de verre kruising, maar vond de Griekse doelman op zijn pad. Niet veel later redde de keeper opnieuw knap, ditmaal op een inzet van dichtbij van Milan Smit. Ook Finn Stokkers kreeg een uitgelezen kans na een voorzet van Julian Everink, maar de spits kwam net een teenlengte tekort.

Na een korte onderbreking kwam uiteindelijk toch de verdiende gelijkmaker voor de ploeg uit Deventer. De net ingevallen Søren Tengstedt bleef kalm oog in oog met de keeper en schoof beheerst de 3-3 binnen, wat uiteindelijk ook de eindstand bleek te zijn van een aantrekkelijk en intens oefenduel.

© PlanetZone Media