Afgelopen zaterdag hebben magneetvissers aan de Aelbrechtskade in Rotterdam een Amerikaanse handgranaat uit de Tweede Wereldoorlog en een vuurwapen aangetroffen.
Direct na de vondst werd de politie ingeschakeld en kwam ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ter plaatse. De omgeving werd tijdelijk afgezet om de veiligheid te waarborgen. De EOD heeft de granaat veiliggesteld en gecontroleerd tot ontploffing gebracht op een locatie in Rotterdam-West, ter hoogte van het Sparta-stadion.
Het aangetroffen vuurwapen bleek nep te zijn en is door de politie in beslag genomen voor verder onderzoek. Hoe de granaat en het wapen in het water terecht zijn gekomen, is nog onbekend. De politie onderzoekt de herkomst van de vondsten.
© PlanetZone Media


![[Video] De Revolution X Unimited anniversary edition is nu beschikbaar](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/XBXREVXU360_012-kopie-238x178.jpg)

![[Video] Pas als de deur opengaat, begint het spel voor de BN’ers in ‘The Box’](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/The-Box_Campagnebeeld-Clean-Beau_1920x1080-238x178.jpg)


![[Video] De Revolution X Unimited anniversary edition is nu beschikbaar](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/XBXREVXU360_012-kopie-100x75.jpg)

