Home Nieuws Sport Nieuws VriendenLoterij Eredivisie, speelronde 3: AZ blijft foutloos na zege bij Fortuna Sittard

VriendenLoterij Eredivisie, speelronde 3: AZ blijft foutloos na zege bij Fortuna Sittard

Archief © PlanetZone Media

AZ heeft ook zijn derde competitiewedstrijd gewonnen. De Alkmaarders waren met 0-2 te sterk voor Fortuna Sittard, dat vrijwel de hele wedstrijd met tien spelers speelde.

Fortuna moest al vroeg verder met een man minder. Romeny kreeg na vijf minuten de rode kaart na een harde overtreding op Chávez. Daardoor kreeg AZ veel ruimte om het initiatief te nemen. Fortuna trok zich ver terug en probeerde de bezoekers zo lang mogelijk van scoren af te houden.

Dat lukte in de eerste helft. AZ had veel balbezit, maar wist nauwelijks grote kansen te creëren tegen de compacte verdediging van de Limburgers.

Na de rust verhoogde AZ het tempo en dat leverde na een uur spelen resultaat op. Invaller Stengs raakte eerst de paal, waarna invaller Hornkamp de rebound benutte en de 0-1 maakte.

Daarna werd het duel opener. Fortuna kreeg mogelijkheden op de gelijkmaker, terwijl ook AZ kansen kreeg om de wedstrijd definitief te beslissen. Dat gebeurde uiteindelijk in de blessuretijd. Hornkamp maakte na goed voorbereidend werk van Stengs zijn tweede doelpunt van de avond en bepaalde de eindstand op 0-2.

Fortuna Sittard – AZ 0-2

0-1 Hornkamp (58′)
0-2 Hornkamp (90+4′)

Rood: Romeny (Fortuna Sittard, 5′)

Toeschouwers: 10.132


PSV heeft FC Groningen zijn eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De Eindhovenaren kwamen thuis eerst op achterstand, maar draaiden de wedstrijd volledig om en wonnen uiteindelijk overtuigend met 5-1.

De wedstrijd begon in hoog tempo en beide ploegen kregen in de openingsfase kansen. Groningen kwam als eerste tot scoren via Willumsson, die de bezoekers na negen minuten op voorsprong zette.

PSV reageerde snel. Blokzijl werkte de bal in eigen doel en bracht de stand weer in evenwicht. Daarna nam de thuisploeg steeds meer het initiatief. Perisic zette PSV op voorsprong na voorbereidend werk van Van Bommel.

Kort voor rust werd het 3-1. Pepi benutte een strafschop nadat Csinger een overtreding had gemaakt. PSV bleef ook na de pauze de aanval zoeken en liep verder uit. Perisic maakte zijn tweede van de avond na een pass van Mauro Júnior.

Dest bepaalde vervolgens de eindstand op 5-1. Groningen kwam nauwelijks nog onder de druk uit en wist verdere schade niet meer te voorkomen.

PSV – FC Groningen 5-1

0-1 Willumsson (9′)
1-1 Blokzijl (11′ eigen doelpunt)
2-1 Perisic (35′)
3-1 Pepi (45+3′ penalty)
4-1 Perisic (53′)
5-1 Dest (56′)

Toeschouwers: 34.800


Feyenoord heeft in Friesland ruim gewonnen van SC Cambuur. De Rotterdammers namen voor rust al een ruime voorsprong en hielden uiteindelijk een 2-5 overwinning over aan het duel.

Cambuur begon goed aan de wedstrijd en kreeg via Vink een mogelijkheid. Na een onderbreking van ongeveer een half uur vanwege vuurwerk vanuit het uitvak nam Feyenoord de wedstrijd volledig over.

Zechiël opende de score nadat hij kon profiteren van een blessure bij Cambuur-doelman Jansen. Valente verdubbelde de voorsprong met een schot uit de draai, waarna Mármol de 0-3 maakte via Jansen. Kort voor rust werd het zelfs 0-4. Ueda benutte een strafschop na een overtreding van El Arguioui.

Feyenoord deed het na de pauze rustiger aan. Cambuur profiteerde daarvan en bracht de spanning terug. El Arguioui scoorde twee keer en maakte er 2-4 van.

De Rotterdammers schakelden vervolgens opnieuw een versnelling hoger. Zechiël maakte zijn tweede doelpunt van de wedstrijd en zette de eindstand op 2-5.

SC Cambuur – Feyenoord 2-5

0-1 Zechiël (17′)
0-2 Valente (26′)
0-3 Jansen (43′ eigen doelpunt)
0-4 Ueda (45+1′ penalty)
1-4 El Arguioui (70′)
2-4 El Arguioui (80′)
2-5 Zechiël (83′)

Toeschouwers: 14.817


Sparta Rotterdam en FC Utrecht hebben met 3-3 gelijkgespeeld. FC Utrecht was lange tijd dicht bij de overwinning, maar zag Sparta in de slotseconden alsnog een punt veiligstellen. Voor FC Utrecht betekent het gelijkspel dat de eerste competitiezege na drie wedstrijden nog altijd uitblijft.

Sparta begon voortvarend aan de wedstrijd, maar FC Utrecht kwam na een kwartier op voorsprong. Didden kopte raak en bracht de bezoekers op 0-1.

De thuisploeg liet zich daardoor niet van de wijs brengen en kwam vlak voor de rust op gelijke hoogte. Young was met het hoofd succesvol en zorgde voor de 1-1.

FC Utrecht sloeg kort na de hervatting opnieuw toe. Stepanov maakte er 1-2 van na goed voorbereidend werk van Alarcón en Vesterlund.

Sparta bleef zoeken naar een nieuwe gelijkmaker en kreeg die in de 67e minuut. Invaller Zonneveld schoot raak na een steekpass van Mito: 2-2.

Lang kon Sparta niet genieten van de gelijkmaker. Blake profiteerde van onzorgvuldig spel in de Rotterdamse verdediging en zette FC Utrecht opnieuw op voorsprong.

De bezoekers moesten in de slotfase met tien spelers verder nadat Paredes vanwege een blessure niet meer verder kon. Sparta bleef druk zetten en kreeg daar diep in de blessuretijd alsnog de beloning voor. Verschuren tikte in de zesde minuut van de extra tijd de 3-3 binnen.

Daarmee eindigde het duel onbeslist en moesten beide ploegen genoegen nemen met een punt.

Sparta Rotterdam – FC Utrecht 3-3

0-1 Didden (16′)
1-1 Young (45′)
1-2 Stepanov (46′)
2-2 Zonneveld (67′)
2-3 Blake (76′)
3-3 Verschuren (90+6′)

Toeschouwers: 10.121


PEC Zwolle heeft de eerste punten van het seizoen binnen. In Friesland won de ploeg met 0-2 van sc Heerenveen, dat daardoor tegen zijn eerste nederlaag van de competitie aanliep.

Heerenveen had voor rust het meeste balbezit en was duidelijk de betere ploeg, maar wist de kansen niet af te maken. Vente kwam nog het dichtst bij een doelpunt, maar zijn vrije trap eindigde op de lat.

Na de rust sloeg PEC Zwolle bij de eerste goede mogelijkheid direct toe. Viergever zette zijn voet tegen een lage voorzet van Mbayo en bracht de bezoekers op 0-1. Daarna veranderde het wedstrijdbeeld volledig. PEC kreeg steeds meer controle en verdubbelde de voorsprong via Kostons, die na goed doorzetten de 0-2 maakte.

Heerenveen probeerde nog terug te komen, maar kon het niveau van de eerste helft niet meer benaderen. PEC kreeg zelfs mogelijkheden op een derde treffer. Een doelpunt van Viergever werd daarbij afgekeurd.

sc Heerenveen – PEC Zwolle 0-2

0-1 Viergever (50′)
0-2 Kostons (61′)

Toeschouwers: 21.900


Go Ahead Eagles heeft ook zijn derde wedstrijd van het seizoen gewonnen. In Deventer was de thuisploeg met 3-1 te sterk voor ADO Den Haag, dat daardoor nog altijd zonder punten staat.

Go Ahead was in de eerste helft de betere ploeg, maar ADO hield de ruimtes goed klein en gaf weinig weg. Toch kwam de thuisploeg na 38 minuten op voorsprong. Tengstedt nam de bal aan in het strafschopgebied en schoot de 1-0 binnen.

Na de rust werd ADO verder teruggedrongen. Tengstedt kreeg zelf kansen om de score uit te breiden, maar was vervolgens betrokken bij de tweede treffer. Hij bediende Edvardsen, die Sylla uitspeelde en raak schoot voor de 2-0.

ADO gaf zich nog niet gewonnen en kwam via Rottier terug tot 2-1. De bezoekers kregen daardoor weer vertrouwen, maar Go Ahead Eagles stelde in de slotfase orde op zaken. Sigurdarson kopte de 3-1 binnen en bezorgde zijn ploeg daarmee opnieuw drie punten.

Go Ahead Eagles – ADO Den Haag 3-1

1-0 Tengstedt (38′)
2-0 Edvardsen (64′)
2-1 Rottier (78′)
3-1 Sigurdarson (90+1′)

Toeschouwers: 9.524


STAND

#ClubGSWGVPDV-DT
1AZ330098-1
2Go Ahead Eagles321079-4
3PSV321079-4
4Feyenoord321078-4
5FC Groningen320167-7
6Ajax211044-2
7Sparta Rotterdam311146-5
8Fortuna Sittard311145-5
9sc Heerenveen311143-4
10Excelsior210135-2
11NEC210135-3
12FC Twente210133-2
13Telstar210133-4
14PEC Zwolle310233-5
15FC Utrecht301215-9
16Willem II200202-8
17ADO Den Haag300302-9
18sc Cambuur300303-12