RBC heeft zaterdagavond de eerste nederlaag van het seizoen geleden. FC Lisse won in het Atik Stadion in Roosendaal met 0-1. De enige treffer van de wedstrijd viel al na elf minuten en kwam op naam van Mohamed Hamdaoui. Ondanks verschillende mogelijkheden aan beide kanten bleef die stand tot het einde op het scorebord staan.
RBC begon met Daniel Alexandrov in de basis. Hij verving Timo Regouin, die op de bank plaatsnam. Alexandrov kreeg al vroeg een goede mogelijkheid om de thuisploeg op voorsprong te zetten. Hij kwam na een diepe bal vrij voor het doel van Lisse, maar wachtte te lang met zijn schot, waardoor een verdediger nog kon ingrijpen.
Aan de andere kant was het bij de eerste serieuze aanval van FC Lisse wel raak. Hamdaoui kreeg in het strafschopgebied ruimte en maakte daar gebruik van. De aanvaller, die eerder dit seizoen al twee keer had gescoord tegen Achilles Veen, schoot de bal in de korte hoek binnen: 0-1.

Na de openingstreffer had Lisse het initiatief. RBC had moeite om onder de druk vandaan te komen en kwam aanvallend nauwelijks tot grote kansen. FC Lisse zette de verdediging van de thuisploeg regelmatig vroeg onder druk en kreeg daardoor mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen.
Na ongeveer een half uur ontstond er opnieuw gevaar voor het doel van RBC. Lisse claimde een strafschop, maar de scheidsrechter zag geen aanleiding om een penalty toe te kennen. Kort daarna kreeg RBC een mogelijkheid op de gelijkmaker. De bal kwam via Alexandrov bij Jelte Pal terecht, maar een verdediger wist zijn poging te blokkeren.
Na rust veranderde het spelbeeld. RBC kreeg meer grip op de wedstrijd, terwijl FC Lisse zich verder terug liet zakken. De bezoekers bleven echter gevaarlijk wanneer zij de ruimte voor een tegenaanval kregen.

Lisse kreeg in de tweede helft opnieuw kansen om de wedstrijd te beslissen. Bij een van die mogelijkheden moest RBC-doelman Nick Frits ingrijpen om een tweede tegentreffer te voorkomen. Even later voorkwam Glaucio Ventura Tiago eveneens een doelpunt door een inzet van een Lisse-aanvaller te blokkeren.
In de slotfase koos RBC voor een aanvallendere speelwijze. Lloyd Boomaars werd naar voren gestuurd en ook Timo Regouin werd ingebracht. In de blessuretijd kreeg Regouin nog een mogelijkheid om de stand gelijk te trekken, maar zijn inzet ging naast het doel.
FC Lisse hield vervolgens stand en nam de drie punten mee uit Roosendaal. Voor RBC betekent de 0-1 nederlaag de eerste verliespartij van het seizoen.
© PlanetZone Media









