Home Nieuws Sport Nieuws KRC Genk wint laatste oefenduel van FC Twente

KRC Genk wint laatste oefenduel van FC Twente

© PlanetZone Media

KRC Genk heeft zondag de voorbereiding op het nieuwe seizoen afgesloten met een 2-1 overwinning op FC Twente. In de Cegeka Arena waren de Belgen vooral in de eerste helft uiterst effectief en legden zij de basis voor de overwinning.

FC Twente begon sterk aan de wedstrijd en kreeg via enkele gevaarlijke aanvallen kansen op de openingstreffer. De bezoekers slaagden er echter niet in om het overwicht om te zetten in een doelpunt. KRC Genk was aan de andere kant wel trefzeker. Uitgerekend aanvoerder Bryan Heynen opende de score met een knappe volley. De middenvelder is niet alleen de leider van de ploeg, maar ook de all-time recordhouder van KRC Genk. Met 389 officiële wedstrijden achter zijn naam is hij de speler met de meeste optredens ooit voor de Belgische club. Zijn treffer tegen FC Twente gaf zijn bijzondere status nog eens extra glans. Kort na de openingstreffer was Heynen opnieuw belangrijk met de assist op de 2-0 van Junya Ito, waardoor Genk met een comfortabele voorsprong de rust inging.

Na rust nam FC Twente het initiatief en voerde de druk flink op. De ploeg uit Enschede creëerde meerdere goede kansen en dwong Genk steeds verder terug op eigen helft. De Belgische defensie hield echter stand en ook doelman Lucca Brughmans onderscheidde zich met enkele belangrijke reddingen.

Pas in de 86e minuut wist FC Twente de spanning terug te brengen. Marko Pjaca tekende voor de aansluitingstreffer en in de slotminuten gingen de Tukkers nog op jacht naar de gelijkmaker. Die bleef echter uit, waardoor KRC Genk de voorbereiding afsloot met een 2-1 overwinning. Voor de Belgische club was het een geslaagde generale repetitie richting de competitiestart, terwijl FC Twente ondanks een sterk tweede bedrijf met een nederlaag huiswaarts keerde.

Foto © PlanetZone Media