De eerste wedstrijd in de play-offs om promotie en degradatie in de Bundesliga heeft geen winnaar opgeleverd. VfL Wolfsburg en SC Paderborn 07 hielden elkaar op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0. Daarmee staat Wolfsburg maandag in de return flink onder druk, want de club dreigt voor het eerst in de geschiedenis uit de Bundesliga te degraderen.
Sinds de promotie in het seizoen 1997/98 speelt Wolfsburg onafgebroken op het hoogste niveau van Duitsland. De club wist zich al die jaren steeds te handhaven en degradeerde nog nooit uit de Bundesliga. Na het teleurstellende gelijkspel tegen Paderborn hangt dat scenario nu echter nadrukkelijk boven de markt.
Wolfsburg had in eigen huis wel het meeste balbezit en creëerde ook de meeste kansen, maar het ontbrak de ploeg aan creativiteit en scherpte in de afronding. Paderborn beperkte zich vooral tot verdedigen en hield dankzij een sterke organisatie en enkele belangrijke reddingen van doelman Seimen stand.
Ook na rust bleef Wolfsburg de dominante ploeg, maar grote kansen werden niet benut. In de slotfase kwam Paderborn zelfs nog dicht bij een verrassende overwinning, al voorkwamen Vavro en Maehle op de doellijn een treffer van Bilbija.
Daardoor bleef het bij 0-0 en mag vooral Paderborn tevreden terugkijken op het eerste duel. De tweededivisionist neemt een uitstekende uitgangspositie mee naar de return, terwijl Wolfsburg maandag vol aan de bak moet om een historische degradatie te voorkomen.









