Rotterdam, De rechtbank heeft oud-advocate Inez Weski veroordeeld voor het doorgeven van berichten tussen crimineel Ridouan Taghi en contacten buiten de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Volgens de rechters speelde Weski hierbij langere tijd een actieve rol.
De 71-jarige advocate krijgt een gevangenisstraf van 42 dagen, gelijk aan de periode die zij al in voorarrest heeft doorgebracht. Daardoor hoeft ze niet opnieuw de gevangenis in.
Volgens de rechtbank wist Weski precies waar ze mee bezig was. Ze zou berichten hebben overgebracht, informatie hebben verzameld en daarmee het netwerk van Taghi hebben ondersteund. De rechter stelde dat zij daardoor onderdeel werd van de criminele organisatie rond de drugscrimineel. Het Openbaar Ministerie had eerder nog een celstraf van 4,5 jaar geëist.
Of Weski onder druk stond om mee te werken, blijft onduidelijk. Zelf heeft ze tijdens de zaak gezwegen, al hield justitie er wel rekening mee dat er mogelijk sprake was van dwang.
© De rechtbank







![[Video] John van den Heuvel onthult in ‘Bolle Jos II’: Nederlands meest gezochte topcrimineel op een haar na gepakt door Special Forces](https://www.planetzone.nl/wp-content/uploads/Bolle-jos-©-videoland-100x75.jpg)

