Home Nieuws Sport Nieuws Club Brugge ontslaat Hayen, Leko terug als coach – KAA Gent verrast...

Club Brugge ontslaat Hayen, Leko terug als coach – KAA Gent verrast door plotseling vertrek

Nicky Hayen viert het kampioenschap dat hij in zijn debuutseizoen bij Club Brugge won © PlanetZone Media

Club Brugge heeft besloten om trainer Nicky Hayen te ontslaan. De 45-jarige Belg stond sinds maart 2024 aan het roer bij de negentienvoudig Belgische kampioen. In zijn eerste seizoen als hoofdcoach leidde Hayen de club meteen naar de Belgische landstitel. De laatste periode verliep echter moeizaam: Hayen verloor vier van zijn zes meest recente wedstrijden, wat de clubleiding deed besluiten tot een ingrijpende verandering.

Op dit moment heeft Club Brugge na 17 gespeelde wedstrijden 32 punten verzameld, waarmee de ploeg op de derde plaats staat in de competitie. Union Saint-Gilloise voert het klassement aan met 37 punten, gevolgd door STVV met 33 punten. De tegenvallende resultaten van de afgelopen weken hebben de druk op Hayen verder opgevoerd en het vertrouwen van de clubleiding aangetast, waardoor een snelle verandering noodzakelijk werd geacht.

Als opvolger heeft Club Brugge meteen gekozen voor de Kroatische coach Ivan Leko, die overkomt van KAA Gent. Leko, 47 jaar oud, is geen onbekende bij de club: eerder leidde hij Brugge al van 2017 tot 2019. Ook assistent-trainer Nicolas Still verhuist mee naar Brugge. Met zijn ervaring en eerdere succes bij Club Brugge wordt van Leko verwacht dat hij de ploeg snel weer op het juiste spoor zet en de titelambities veiligstelt.

KAA Gent heeft het nieuws over het vertrek van Ivan Leko pas vernomen via de officiële kanalen van Club Brugge. De club laat weten verrast te zijn door de beslissing van de coach, die met onmiddellijke ingang het hoofdtrainerschap bij Brugge overneemt.

Foto © PlanetZone Media