Home 112 Nieuws Brand in restaurant Pistache Halab aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam-West

Brand in restaurant Pistache Halab aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam-West

© PlanetZone Media

Rond half één zondagmiddag is er brand uitgebroken in de keuken van restaurant Pistache Halab, gelegen aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam-West, een drukke winkelstraat. De brand ontstond tijdens werkzaamheden in de keuken en sloeg via de afzuiginstallatie door naar de bovengelegen verdieping. Daarbij kwam veel rook vrij, waardoor de brandweer direct heeft opgeschaald.

Uit voorzorg zijn niet alleen het restaurant, maar ook de twee naastgelegen panden ontruimd. De ontruiming betrof voornamelijk winkelmedewerkers, maar ook drie bewoners van de bovenliggende woningen zijn in veiligheid gebracht.

Eén persoon is door de ambulance gecontroleerd en vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd vanwege benauwdheidsklachten door rookinhalatie.

© PlanetZone Media

Het tramverkeer op de Nieuwe Binnenweg is stilgelegd en blijft stilgelegd totdat de hulpdiensten hun werkzaamheden hebben afgerond, omdat er veel ruimte nodig is voor de inzet.

De brandweer onderzoekt nog of het vuur verder is doorgeslagen binnen het pand. De situatie is inmiddels onder controle, maar wordt nauwlettend in de gaten gehouden.

Een deel van de Nieuwe Binnenweg is afgesloten voor verkeer. Ook enkele winkels blijven dicht; de Albert Heijn is wel geopend voor klanten.

© PlanetZone Media

Ook 112 fotograaf worden? mail naar 112@planetzone.nl

Foto © PlanetZone Media