Home Nieuws Sport Nieuws Brouwer en Van de Velde missen WK beachvolleybal in Australië

Brouwer en Van de Velde missen WK beachvolleybal in Australië

© FIVB

De Nederlandse beachvolleyballers Alexander Brouwer en Steven van de Velde zullen volgende maand niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen in Adelaide, die plaatsvinden van 6 tot en met 15 november 2025. Van de Velde kreeg geen visum voor Australië, waardoor hij niet kan reizen.

De 31-jarige Van de Velde kreeg negen jaar geleden in Engeland een veroordeling vanwege een seksuele relatie met een minderjarige toen hij zelf 19 was. Australië heeft strenge regels voor personen met een strafblad bij het verlenen van visa.

Brouwer (35) werd in 2011 wereldkampioen samen met Robert Meeuwsen en behaalde drie jaar later brons op de Olympische Spelen van Rio. Van de Velde won twee keer brons op het Europees kampioenschap: vorig jaar met Matthew Immers en dit jaar samen met Brouwer.

Foto © FIVB